Problematična Slovenija je del problematičnega sveta
26.8.2014
Slovenija ima res zelo veliko notranjih problemov, ki žal niso samo gospodarski. Toda treba je uvideti, da je problematična Slovenija del problematičnega sveta. Zato nobena prenova, uveljavljanje standardov pravne države, iskanje formule družbene pravičnosti, ...več »
Izvolitev pretežno desničarskih predstavnikov v Evropski parlament bi bila napačen signal iz Slovenije
19.5.2014
V dosedanjem poteku volilne kampanje kandidatov za Evropski parlament se je pokazalo, da kandidati slovenske desnice povsem brez sramu in brez slabe vesti zagovarjajo politiko Evropske komisije, ki se cinično imenuje »varčevanje«. V resnici ...več »
Nagrada ZLATA PTICA za leto 2013: ZOMBI
9.5.2014
Občni zbor Liberalne akademije (društva za proučevanje politične demokracije in liberalizma) je 3. aprila 2014 odločil o nagradi Zlata ptica za umetniške dosežke v letu 2013. Tokrat občni zbor IZJEMOMA ni imenoval posebne žirije, ki bi avtonomno odločila ...več »
Vabilo na podelitev nagrade Zlata ptica
7.5.2014
Vabimo vas na podelitev nagrade za umetniške dosežke ZLATA PTICA, ki jo podeljuje Liberalna akademija. NAGRADA ZLATA PTICA za leto 2013 bo podeljena v petek, 9. maja 2014 ob 11. uri pred paviljonom na Kongresnem trgu – nasproti stavbe Univerze ...več »
Verodostojnost Maje Sunčič
7.1.2014
V društvu Liberalna akademija nikoli nismo podpirali korupcije, kar je očitek kolumnistke Reporterja, dr. Maja Sunčič. Njenih grobih diskvalifikacij ni mogoče razumeti drugače kot poskus vnovičnega blatenja društva in njenih posameznih članov v časopisu, ...več »
Molk Alenke Bratušek je simptom
22.8.2013
Sedanja vlada Alenke Bratušek se je znašla na prelomni točki, ko bo izgubila vse: ne zato, ker bi storila kaj posebnega, prej zaradi nečesa, kar je zlagoma postajalo prepoznavno glede na razvoj političnih dogodkov in z njim povezano spoznavno moč državljanov. Težava ...več »
Umrl je dr. Janez Justin
20.7.2013
Pretreseni smo ob novici, da je umrl spoštovani kolega dr. Janez Justin, med drugim tudi član Liberalne akademije. Ob tej priložnosti izrekamo iskreno sožalje njegovim svojcem. Njemu v spomin objavljamo nekrolog, priobčen v Delu. +++++++ Nekrolog Prof. ...več »
Vabilo na podelitev nagrade Zlata ptica
4.6.2013
Vabimo vas na podelitev nagrade Zlata ptica za leto 2012, ki bo v sredo, 5. junija 2013 ob 12. uri na Križevniški ulici pred vhodom v Mini Teater. Nagrada Zlata ptica spremlja in označuje razvoj slovenskega kulturnega prostora in družbenega življenja ...več »
Nagrada gospodu Igorju Prodniku
26.2.2013
V Nedelu in ponedeljkovem Delu (priloga Ozadja) 24. in 25. 2. 2013 je bila javnost napačno obveščena o tem, da je bil Igor Prodnik, ki ga je ministrstvo dr. Žige Turka imenovalo na čelo Vibe filma, nagrajen z nagrado Liberalne akademije Zlata ptica. ...več »
Razpis: Liberalna akademija išče Zlato ptico
17.1.2013
Obveščamo vas, da Liberalna akademija išče Zlato ptico in Zlato gnezdo za leto 2012. Zlata ptica in zlato gnezdo sta nagradi, namenjeni mladi in inovativni ustvarjalnosti, ki prinaša nove vsebine in nove estetske postopke ter drugačno razumevanje ...več »