Novice in obvestila o spremembah na portalu lahko prejemate na svoj elektronski naslov ...

» naročilo e-novic

LIBERALNA AKADEMIJA
Slovenska cesta 27, p.p. 1714,
1001 Ljubljana, Slovenija
Telefon: 01 2000 324, 01 4789 718
Telefaks: 01 425 61 50
info@libakademija-drustvo.si

Dosedanje nagrajenke in nagrajenci z Zlato ptico

Za leto 2007:
Urška Sterle (za literaturo), Matija Solce (za scenske umetnosti), Matej Košir (za vizualne umetnosti), Miha Kajzelj (za arhitekturo), Hanna A. W. Slak (za film);
Zlato gnezdo 2007:  PreGlej (za razvoj in mednarodno izmenjavo dramskih pisav).
Za leto 2006:
Mare Bulc (za scenske umetnosti), Tomaž Grom (za glasbo), Katja Plut (za pesništvo), tandem son:DA (za vizualne umetnosti), Irena Tomažin (za scenske umetnosti);
Zlato gnezdo 2006: Center in galerija P74.
Za leto 2005:
Polona Tratnik (za vizualne umetnosti), Nejc Gazvoda (za literaturo), Skupina Melodrom (za glasbo), Katarina Stegnar (za igro in ples), Skupina TEMP (za ozaveščanje o pomembnosti javnega prostora);
Zlato gnezdo 2005: Kino Otok - Isola Cinema (za razvoj filmske kulture).
Za leto 2004:
Mirko Bratuša (za kiparstvo)Polona Glavan (za književnost)Mala Kline (za sodobni ples), Ljudmila (za nove medije), Jelka Stergel (za razvoj filmske kulture).
Za leto 2003:
Mitja Ficko, Barbara Kukovec in Primož Bezjak, Jure Jakob, Nino de Gleria, Rok Klanjšček.
Za leto 2002:
Diego de Brea, Maša Kozjek, Žiga Kariž, Brina Vogelnik Saje, Primož Čučnik.
Za leto 2001:
Lucija Stupica, Tao G. Vrhovec Sambolec, Jure Engelsberger, Peter Musevski, Eclipse.
Za leto 2000:
Marko Marinčič, Tomaž JanežičMartin Srebotnjak, The Stroj, Vuk Ćosič.
Za leto 1999:
Matevž Medja, Dušan Kastelic, Drago Ivanuša, Janez Burger, Jan Cvitkovič, Aleksandra Vajd.
Za leto 1998:
Suzana Bricelj, Janja Majzelj, Igor Svederski, Mirjam Kalin, Tomaž Gregorič.
Za leto 1997:
Igor Šterk, Revija Delta, Sonja Porle, Suzana Koncut, Samo Strelec.
Za leto 1996:
Alenka Zupančič, Brane Potočan, Orlek, Festival Mesto žensk, Majna Sevnik.
Za leto 1995: 
Violeta Tomič, Zdravko Kobe, Kinoteka, Petra Varl Simončič, Demolition Group, Demeter Bitenc.
Za leto 1994:
Jože Suhadolnik, Ema Kugler, Rene Rusjan, Tomo Virk, Karmina Šilec, Aida Kurtović.
Za leto 1993:
Tomaž Brate, Ervin Hladnik Milharčič, Josip Osti, Mitja Vrhovnik Smrekar, Dragan Živadinov.
Za leto 1992:
Andrej Morovič, Maja Weiss, Marko Jakše, Davor Rocco, Tanja Zgonc.
Za leto 1991:
Godalni kvartet Enzo Fabiani, Zdenko Vrdlovec, Uroš Zupan, Studio Ljubljana.
Za leto 1990:
/
Za leto 1989:
Lela B. Njatin, Igor Bratož, Diareja, Ivan Godnič, Futura Design.
Za leto 1988:
Matjaž Farič, Ivo Štandeker, Marcel Štefančič, j.r., Jani Virk, Miha Mazzini, Marko Modic, Miladojka Youneed, Igro Fištrič.
Za leto 1987:
Bojan Plešec, Gledališka skupina Steps, Marko Mlačnik, Marko Kovačič, Brane Mozetič, Klavdij Tutta, Center za dehumanizacijo in Gastrbajtrs, Rade Krstič, Veronika Drolc, Stojan Pelko, Sanja Jurca.
Za leto 1986:
Boja Gorišek, Plesni teater Ljubljana, Franjo Frančič, Alojz Ihan, Gledališče čez cesto, Aldo Žerjal, Jane Štravs, Boris Zaplotil, Video skupina Meje kontrole, Aina Šmird, Marina Gržinič, Neue Slowenische Kunst (Irwin, Laibach, Gledališče sester Scipion Nasice).
Za leto 1985:
Boris Benčič, Andrej Petrač, Damjana Černe, Borut Blažič, Egon Bavčar, Aleš Debeljak, Marko Omerzel, Sinja Ožbolt, Slavko Cerjak, Borghesia .
Za leto 1984:
Tanja Špenko, Aldo Kumar, Gordana Stefanovič, Gabor Tosfi, Andrej Rozman, Andrej Blatnik, Slavko Hren, Tomaž Marolt, Zvone Kosovelj, Tomaž Lunder.
Za leto 1983 :
Dušan Mandič, Jerko Novak, Milan Erič, Boris Ostan, Jožef Ropoša, Aljoša Kolenc, Matjaž Požlep, Marjan Dobovšek, Alojz Zorman Fojž.
Za leto 1982:
Bojan Gorenc, Lačni Franz, Sekcija Škuc, Saša Pavček, Vinko Moderndorfer, Andrej Mihelčič, Peter Mlakar, Radovan Jenko, Alenka Vidrgar.
Za leto 1981:
Jože Slak, Pavle Ravnohrib, Jani Kovačič, Emil Filipčič, Franci Slak, Silvan Furlan, Petra Plečko, Majda Cajnko, Andrej Hrausky, Zdravko Papič, Janez Bogataj.
Za leto 1980:
Matjaž Počivavšek, Vladimir Memon, Uroš Rojko, Mitja Milavec, Plesno gledališče Celje, Marko Okorn, Vladimir Pezdirc, Zoran Vogrinčič.
Za leto 1979:
Marija Rus, Milan Kleč, Mira Omerzel-Terlep in Matija Terlep, Andrej Šifrer, Vilko Filač, Tanja Poberžnik, Mateja Rebolj, Damir Zlatar Frey, Janez Pipan, Sergio Gobbo, Radovan Čok.
Za leto 1978:
Tugo Sušnik, Boris A. Novak, Igor Prodnik, Ana Vovk, Jožica Avbelj, Dušan Jovanovič, Franc Vršnjak.
Za leto 1977:
Lucijan Bratuš, Branko Madžarevič, Irena Grafenauer, Marjeta Gregorač, Olja Ilič, Ivo Ban, Jani Baučer, Janko Jelnikar.
Za leti 1975/76:
Lujo Vodopivec, Ivo Svetina, Stanko Arnold, Olga Kacjan, Vojko Vidmar, Polona Vetrih, Ranko Novak, Dragan Arrigler.

 





 

Nazaj na Začetek

Production & design: Creativ, Novi mediji d.o.o.